Faith in Nature – mida meie toodetes ei ole?

Eelnevalt oli juttu sellest, milliseid suurepäraseid koostisaineid meie tooted sisaldavad. Järgnev nimekiri on aga sellest, mida meie toodetes kindlasti ei leidu:

  • Ei ole loomadel testitud aineid ega loomseid koostisosi. Alates aastast 1988 oleme oma kosmeetikatoodetes järginud BUAV (British Union for the Abolition of Vivisection)nõudeid  ja 2003 aastast majapidamisvahendite tootmisel. Kõik tooted on taimset päritolu, ning sobivad vegetaarlastele, enamus ka veganitele.
  • Ei ole geneetiliselt muundatud koostisosi (GMO vabad).
  • Ei ole sünteetilisi värvi- ega lõhnaaineid.
  • Ei ole SLES, SLS ega parabeene.
  • Ei ole kunstlikke säilitusaineid.
  • Ei ole BPA plastikut (kasutame rPET pudeleid kus võimalik).
  • Ei ole metüülisotiasolinooni (MI)

 

KOOSTISOSADE INFO

Meil on hea meel, et paljusid meie kliente huvitavad nende toodete koostisosade omadused, mida nad kasutavad. Järgnevalt võite lugeda neid teemasid, mida on korduvalt meilt küsitud. Uuendame seda teavet pidevalt lisades uut asjakohast materjali. Lisaküsimuste puhul võib meiega alati ühendust võtta.

 

Allergeenid

Allergeen on kehavõõras valk või keemiline ühend, mis kutsub organismis esile ülitundlikkuse. Allergeenid pärinevad väliskeskkonnast (nt kemikaalid) või tekivad organismis  endas  (muutunud kehavalgud, mikroobimürgid jt). Allergeenid võivad põhjustada allergilisi reaktsioone. Peaaegu kõik ained meie ümber, näiteks õietolm, võivad sisaldada allergeene. Paljud looduslikud taimsest materjalist tooted, näiteks eeterlikud õlid ja ekstraktid sisaldavad tavaliselt allergeenide jälgi.

Me oleme seaduse järgi kohustatud (ja täiesti õigustatult) informeerima teid toodete kõigist allergeene sisaldavatest koostisosadest , näiteks taime eeterlikest  õlidest ja lõhnaainetest vastavalt nende keemilisele koostisele.

Toodete puhul, mis sisaldavad eeterlikke õlisid, on see ka märgitud toote kirjeldusse, samuti  taimede nimetused. Kliendid võivad olla kindlad, et toodetes ei ole sünteetilisi kemikaale, mis oleks tahtlikult lisatud meie toodetesse.

Üldiselt näitab kogemus, et allergikud eelistavad kasutada looduslikku kosmeetikat ja ilutooteid rohkem kui tooteid, mis sisaldavad sünteetilisi kemikaale.

Kui teil tekib allergiline reaktsioon meie tooteid kasutades, siis palun võtke meiega kohe ühendust.

 

Lõhna- ja värvierinevused

Mõned Faith in Nature tooted võivad erinevates partiides veidi erineda värvi, välimuse ja lõhna poolest. See on tingitud taimedel baseeruvatest koostisosadest. Meie kasutatavaid preparaate on kogutud erinevatest piirkondadest ja erinevatest kõrgustest. Ka muud tegurid, nagu taime korjamise aeg ja sademete hulk, võivad samuti mõjutada. Need erinevused viitavad aga sellele, et materjalid, mida me kasutame, on tõesti looduslikud.

Võite olla kindlad et need erinevused ei mõjuta mingil viisil toodete kvaliteeti ega toimet.

Värvid

Meie toodetes on kasutatud ainult taimedest saadud looduslikke värve. Vastavalt hiljuti avaldatud Lucas ja Hallagani raportile  , mis uurib värvi ja allergiate seoseid, on väga minimaalne võimalus, et looduslikud värvid võivad tekitada allergilisi reaktsioone.

 

Julmusevabad tooted

Me ei ole kunagi testinud tooteid loomadel, ega tee seda ka tulevikus.

Me oleme pikka aega  BUAV toetaja ja liige ning kõik meie tooted kannavad Leaping Bunny logo. Rahvusvaheliselt tunnustatud logo, mis võimaldab tarbijatel hõlpsasti tuvastada ja osta julmusevabu tooteid.

Kõik meie looduslikud ilutooted on heaks kiidetud Rahvusvahelise Julmusevaba Humaanse Kosmeetika Standardi (HCS) poolt  ja meie majapidamisvahendite sari on heaks kiidetud Rahvusvahelise Humaanse Kodukauba Standardi (HHPS) poolt.

Seega meie tooted mitte ainult ei toimi hästi ja loomulikult, vaid see on saavutatud ühelegi loomale haiget tegemata.

Kõik kosmeetikatooted on selliselt toodetud alates 1988 ja majapidamistooted alates aastast 2003.

 

1,4-dioksaan

Oleme saanud küsimusi saasteaine 1,4-dioksaan kohta, mille jälgi on leitud osades kosmeetikatoodetes. Järgnev informatsioon on koostatud vastamaks neile küsimustele, kasutades avaldatud teaduslikku kirjandust ja muid avalikke allikaid.

Mis on 1,4-dioksaan?

Saasteainet 1,4-dioksaani võib esineda väga väikestes kogustes osades kosmeetikatoodetes. See aine tekib kõrvalsaadusena mõnede kosmeetikatoodetes kasutatavate koostisosade valmistamise käigus. Me ei kasuta 1,4-dioksaani ennast kosmeetikatoodete koostisainena.

Kas kosmeetikatoodetes leiduv 1,4-dioksaan on kahjulik?

See, kas 1,4-dioksaan võib pidada kosmeetikat kasutades kahjulikuks sõltub kasutustingimustest (FD ja C seaduse § 601 (a)). Meie toodetes leiduva 1,4-dioksaani tase, mida meie oleme oma tooteid testides leidnud, ei ohusta meie klientide tervist.

Fair Trade (Õiglane Kaubandus)

Me mõistame, kui tähtis on vältida koostisainete ja toodete kasutamist, mis on saadud arengumaadest ebaõiglaste müügitingimustega ning firmadelt, kes ei hooli tööliste töötingimustest. Meie tegevus on kõrgelt hinnatud ka Sedex´i poolt. Sedex on organisatsioon, mille eesmärgiks on teha lõpp arengumaade ärakasutamisele. (Vt. ka  peatükki SEDEX ).

Seetõttu oleme seadnud endale eesmärgiks kasutada Fair Trade märgiga koostisosasid, ostes neid kolmanda maailma riikidest, ja kui see ei ole võimalik, anname endast parima leidmaks mitteekspluateeriv ettevõte, ühistu või muu sarnane asutus.

Me oleme märkinud need koostisained toodete siltidel, mis on eetiliselt toodetud. Näiteks eetiliselt toodetud sheavõi, mida me kasutame oma toodetes, pakub tuge Ghana naistele, kes teevad käsitsi sheavõid, ja sellega saame toetada ka teisi projekte, näiteks kaitseme sellega Lääne-Aafrika bioloogiliselt rikkaid alasid.

Lõhnaained

Faith in Nature kasutab ainult looduslikke lõhnaaineid, mis on saadud puhastest looduslikest eeterlikest õlidest, ning mille te leiate taime nime järgi d INCI koostisosade loetelust  või “Parfum” järgi.

Palmiõli

Faith in Nature poliitika on mitte kasutada oma toodetes nafta baasil või loomsetest rasvadest koostisosi ning 40 aastat on olnud kõikide meie toodete koostisosad baseerunud taimedel. Aastaid kasutati meie toodetes ainult kookosõli. Aga viimasel ajal kasutame ka palmiõli, kuna see on olnud kasvatajate valik. Õlipalm on saagikam kui kookos.

Peamiselt kasutatakse palmiõli biodiislina ja toiduainetööstuses. Vähemal määral kasutatakse teda kosmeetikatoodete koostisosana. Teada on, et metsad hävitatakse valimatult, et suurendada palmiistandusi ja selle tagajärjel jäävad loomad elupaigata.

Faith in Nature ise ei kasuta kunagi palmiõli toorainena, kuid osades koostisosades, mis on toodetud mujal, kasutatakse baasina palmiõli.

Kui on vähegi võimalik, vahetame need tooted, kus on kasutatud palmiõli välja toodetega, kus seda tehtud pole või on kasutatud sertifitseeritud loomi säästvat palmiõli. Selline vahetus hoiab aastas kokku 24 000 kg palmiõli.

Kõik meie seebid on valmistatud säästvast sertifitseeritud palmiõlist, mida ostetakse hästimajandatavatest ja säästlikest allikatest, mis ei põhjusta loomade elutingimuste halvenemist.

Muud koostisosad, mida me kasutame ja mis sisaldavad osaliselt palmiõli on kõik pärit tarnijatelt, kes on Round Table for Sustainable Palm Oil (Säästliku Palmiõli Ümarlaua) liikmed ja nad kõik kasutavad vastutustundlikult kasvatatud palmiõli.

Faith in Nature eesmärk on loobuda järk-järgult palmil põhinevatest koostisosadest või osta palmiõli ainult täielikult säästvatest allikatest.

Parabeenid

Parabeenid on ulatuslikult kasutatav säilitusainete grupp.

Faith in Nature ei kasuta parabeene üldse ja kasutab ainult säilitusaineid, mis on sobivad sertifitseeritud orgaanilistesse toodetesse. Ükski tooraine, mida me ostame, ei sisalda mingeid säilitusaineid. Meie kliendid võivad olla kindlad, et meie tooted on ohutud.

Ftalaadid

Ftalaadid on vastuoluline keemiliste ühendite rühm, mis võib inimesi mõjutada kahel viisil. Esiteks neid kasutatakse, et muuta  polüvinüülkloriid (PVC) kõva plastik painduvaks plastikust, näiteks šampooni pudeliks, ja teiseks, neid saab kasutada deodorantides, ihupiimades ja mõnedes teistes ihuhooldustoodetes.

Mõned terviseuurijad väidavad, et nende kemikaalide kasutamine võib mõjutada fertiilses eas naisi ja võib tekitada sünnidefekte, samas kui teised rõhutavad, et on vähe tõendeid, et ftalaadid võivad kahjustada inimesi.

Kuigi puuduvad kindlad tõendid ftalaatide kahjulikkuse kohta, oleme teinud avaliku huvi tõttu otsuse, et ftalaate ei tohi kasutada mis tahes meie toodetes ja teeme kõik endast oleneva, et tagada nende puudumine meie pakkematerjalides või mahutites.

Säilitusained

Aastaid on Faith in Nature tootnud naturaalseid pesemisvahendeid, mis tekitavad minimaalseid allergianähte ja on võimalikult minimaalsete keskkonnamõjudega. Osa sellest protsessist on hoida säilitusainete kogust tasemel, mis on piisavalt madal, et kaitsta teid, meie kliendid, kuid anda toote kasutamiseks piisav säilivusaeg.

Me kasutame ainult keskkonnasõbralikke säilitusaineid, mis vastavad  Euroopa Ökoloogise Ühenduse kaubamärgi (European Community Ecological labels) nõuetele.

Ideaalne lahendus oleks kasutada toodetes ainult looduslikke koostisosi. Kuid paljude aastate kogemused on aidanud leida kõige sobivamad säilitusained, mis vastavad orgaanilise toote standardile ja sertifikaatidele. Need ei ole tingimata looduslikud koostisosad, kuid on ohutud ja sobivad kasutamiseks kõrgeimate looduslike standarditega toodetes.

Koostisaine naatriumbensoaat on soola bensoehape. Meie preparaatides kasutatav bensoehape on sarnane koostisosa looduses leiduvaga. Kaaliumsobraat on soola sorbiinhape ja sarnaselt muundub sorbiinhape ka looduses.

Need koostisosad, kuigi sünteetilised, liigitatakse sarnasteks looduses leiduvatega. Samamoodi, nagu saab vitamiini C sünteetiliselt toota.

Toote baasained (Pindaktiivsed ained, SLS ja SLES)

Kõik meie tooted on  segud, kuhu kuuluvad eeterlikud õlid, taimeekstraktid ja spetsiaalsed koostisosad. Mõned meie tooted (šampoon, dušigeel / vannivaht ja kätepesuvahend) sisaldavad baasainet, mida nimetatakse Ammoonium Laureth sulfaat (ALES). Me ei kasuta SLS või SLES.

ALES-i peetakse ohutuks ja tõhusaks puhastusaineks, mis on kiiresti biolagunev. Peaaegu 100% sellest ainest on kohe eemaldunud peale lihtsalt veega loputamist nahalt ja juustest.

Kuigi ALES-i saab toota ka loomsetest rasvadest või naftast, sisaldavad kõik Faith in Nature tooted  ALES-i, mis on saadud taimedest / taimeõlist.

Esmane eelis meie ALES-is on, et see on suure molekuliga. See vähendab tema ärritustoimet, kui teda segatakse meie baasainetega. Kui võrrelda teiste alustega mida kasutatakse, siis SLS on väikese molekuliga ja SLES suure ärritustoimega .

SEDEX

SEDEX (Supplier Ethical Data Exchange) on mittetulunduslik organisatsioon ettevõtetele, kes on pühendunud pidevalt täiustama eetilist ja vastutustundlikku tegevust oma tarneahelates.

SEDEX asutati aastal 2004 ja asub Londonis, Ühendkuningriigis, Hiinas Shanghais.

Selle organisatsiooni kõik liikmed on andnud panuse SEDEX toodete ja teenuste arengusse ning saavad osaleda SEDEX töörühmades, et hõlbustada parima teabe jagamist. SEDEX on pühendunud koostööle teiste sarnaste huvidega organisatsioonidega, et kogu maailmas muutuks äritegevus ja juhtimine eetiliseks ning vastutustundlikuks.

Vegetaarlane ja vegan

Me ei kasuta üldse loomseid koostisosi üheski meie tootes, seega sobivad nad kõik ka taimetoitlastele.

Veganid nõuavad, et tooted ei tohiks üldse loomadele mõjuda. Välja arvatud taruvaik, kus toote on valmistanud mesilased, ja tooted, kus me lisame  neemipuu õli ja taruvaiku (juuksehooldusvahendid), on kõik Faith in Nature tooted veganlikud ja on registreeritud veganite organisatsioonis Vegan Society, mis annab meile õiguse kasutada nende kaubamärki meie toodetel.

Loodame, et Faith in Nature tooted on jätkuvalt teie esmaseks valikuks ohutus looduskosmeetikas.