Eeslipiim – Kleopatra ilu saladus!

Juba iidsed kreeklased ja egiptlased kasutasid eeslipiima rahvameditsiinis ja ka vananemisvastase vahendina – nahatoonikuna. Kleopatra ilu üheks saladuseks oli eeslipiimavannide võtmine. Eeslipiim sisaldab rikkalikult  vitamiine A, B1, B2, B6, C, D ja E ning erinevaid mineraale ning on võrreldes teste loomade piimaga on kõige lähim inimese rinnapiimale.

 

Muutunud elustiili mõju nahale                                                                                                   

Nahal on palju vaenlasi: teda kahjustavad keskkond, allergeenid, importtoiduained, kodukeemia, sünteetilised ja karedad materjalid, kliima, stress jne. Suitsetamine, alkohol, kiire elutempo ja sellega kaasnev ebatervislik toitumine jätavad jälje ka nahale. Kui organism ei saa piisavalt vitamiine, siis kõige esimesena annavad sellest märku just nahk, küüned ja juuksed.

 

Miks eeslipiimaga tooted?

Sest eeslipiim toidab, taastab ja niisutab nahka. Samuti on eeslipiim võimas antioksüdant, ta aeglustab naha füsioloogilist vananemist. Eeslipiim sisaldab rikkalikult vitamiine, mida Sinu nahk vajab.

A-vitamiin intensiivistab oksüdatsiooniprotsesse nahas. Kui A-vitamiini on vähe, siis muutub nahk kuivaks ja karedaks.

B grupi vitamiinid annavad nahale terve jume ning hoiavad naha niiskustasakaalu.

B1-vitamiin on tähtis süsivesikute ja valkude ainevahetuses.

B2-vitamiini on väga oluline terve naha, limaskestade, tervete küünte ja juuste tagamiseks.

B6-vitamiin ennetab kõõma ja sügeluse tekkimist ning naha kuivamist.

C-vitamiin osaleb süsivesikute ja valkude ainevahetuses, suurendab organismi vastupanuvõimet haiguste suhtes, reguleerib naha pigmentatsiooni ja palju muud. Paljudel naha kroonilisi tõbesid põdevatel inimestel on nahas C-vitamiini mitu korda vähem kui tervetel.

D- vitamiini kutsutakse päikesepaiste vitamiiniks, kuna päikese ultravioletkiired aktiveerivad kolesterooli vormi, mis eksisteerib nahas, muutes selle D-vitamiiniks. Toodetava vitamiini kogus sõltub mitmest tegurist nagu päikesele eksponeeritud nahapinna suurusest, aastaajast, laiuskraadist, naha pigmentatsioonist ning vanusest. Vitamiin D tootmine nahas väheneb naha pigmentatsiooni korral ja vanuse kasvamisel. D3-vitamiin aitab kaasa haavade paranemisele ja juuste kasvule, reguleerib naha niiskusesisaldust ning kaltsiumi, fosfori ja süsivesikute ainevahetust.

Eesti asub ülalpool 57. põhjalaiuskraadi ja siin kestab “D-vitamiini talv” oktoobrist aprilli keskpaigani, kuid võib mõnel aastal kesta ka septembri lõpust mai keskpaigani. (Kull, M; Kallikorm, R; Lember, M. TÜ sisekliinik, TÜ Kliinikumi sisekliinik. D-vitamiin – taasleitud oluline tervisemõjur. Eesti Arst 2010; 89(3):185−190)

E-vitamiin osaleb naha hingamisfunktsioonis, on looduslik antioksüdant. Ta on tuntud salarelv kortsude tekke vastu – aitab hoida nahka nooruslikuna, vähendades kortsukesi ja tugevdades naha kaitseomadusi. Samuti on E-vitamiin väga kasulik armide ennetamises ja ärahoidmises.

Vaata tooteid siit!