Puhas Aloe Vera geel, milleks seda kasutada?

Igaüks võib kodus potis aaloed kasvatada. Selle taime tervistavad omadused on loendamatud ja taime kasutatakse juba eelajaloolistest aegadest saadik. Tänapäeval on sellest taimest valmistatud populaarseim toode aaloe geel. Geeli valmistatakse aaloe lihakatest lehtedest.

Aaloe geeli kasutatakse mitmesuguste nahaprobleemide korral. Kõige paremini sobib see kergete nahapõletuste, psoriaasi, akne ja muude nahaprobleemide puhul. Geeli kasutatakse ka hemorroidide ja veenilaiendite raviks.

Putukahammustus

Aaloe geel sisaldab põletikuvastaseid aineid, mistõttu võib seda määrida putukahammustustele ja isegi putukahammustustest põhjustatud haavanditele. Aaloe sisaldab magneesiumlaktaati, mis leevendab nahasügelust, eriti just putukahammustustest ja ekseemist põhjustatud sügeluse korral. Kliki pidil, et näha tooteinfot.

Nahakahjustus

Aaloe on arvatavasti tuntud kui parim naha ja nahakahjustuste ravim. Aaloe geel tugevdab nahka, muudab selle elastsemaks ja jahutab. Aaloe moodustab nahale kaitsva kihi ja rahustab nahka. Aaloed kasutavad eriti noored ja need, kellel on probleeme aknega.  Vaata aaloe geele!

Vananev nahk

 Aaloe geeli kasutatakse ka naha vananedes näole tekkivate laikude ennetamiseks. Tähtis on teada, et mõningatel aaloes sisalduvate toitainete ja koostisainete puhul on täheldatud soodustavat ja leevendavat toimet naharakkude taastootmisele. Aaloe sisaldab kleepaineid, mis moodustavad loomuliku leevendava katte. Samuti leidub aaloe geelis rohkesti põletikuvastaseid aineid. Tähtis tõsiasi on see, et aaloe geel sisaldab ka kohaliku tuimestina toimivat ainet. Kliki pildil, et näha valikus olevaid Aloe Vera kreeme.

Veenilaiendid

 Geel sisaldab ka aineid, mis laiendavad veene, kiirendavad vereringet, mõjudes seega tervendavalt.  Kliki pildil, et näha toote infot. Kliki pildil, et näha tooteinfot.

Kerge põletus ja päikesepõletus

Kerge põletuse korral aseta kahjustatud kohale aaloe geeli kompress. Aaloe geel leevendab kiiresti valu, niisutab suurepäraselt nahka ja takistab mikroobide haava tungimist.

Aaloe geel sobib väga hästi ka päikesepõletuse raviks, kuna see ei lase nahal liigselt kuivada ja jahutab seda meeldivalt. Kui oled saanud päikesepõletuse, lisa leigele vanniveele kaks topsitäit aaloe geeli, mis jahutab nahka meeldivalt.

Haavad ja kriimustused

Aaloe geel on väga sobilik vahend ka mikroobide ja bakterite värsketest kriimustustest ja lõikehaavadest eemal hoidmiseks. Veidi aega pärast pealekandmist kuivab geel lõikehaaval või kriimustusel, moodustades kaitsva kileja kihi, nii et bakterid ei saa tungida kahjustatud alale. See kiirendab haava paranemist.

Psoriaas

Kui põed psoriaasi, sobib aaloe geel väga hästi nahaärrituse leevendamiseks ja naha pehmendamiseks. Uuringud on näidanud, et psoriaasi põdev inimene saab igapäevase aaloe kasutamise abil parandada nahakahjustusi kuni 85% ulatuses.

Akne

Tänapäeva teismeliste peamine nahaprobleem on ilmselt akne. Uuringud on ka siin näidanud, et aaloe ekstraktidega akne ravimise tõhusus on märkimisväärne peaaegu kõigil juhtudel. 90% inimestest, kes kasutasid aaloe salvi, vabanesid aknest või vähemalt ennetasid selle edasiarenemist. Aaloe salv on väga kohane ravim ka vöötohatise korral. Vöötohatis on valulik nahalööve, mida põhjustab herpese viirus. Lööve kaob korrapäraselt iga päev aaloe salviga ravides väga kiiresti. Geel sisaldab mõningaid viirusevastaseid aineid ja geel laiendab ka väikesi veresooni, mistõttu kahjustatud piirkonna verevarustus paraneb ja tervenemine kiireneb. Kliki pildil, et näha tooteinfot.                                                       

Viide: http://www.dormeo.ee/artiklid/aaloe-tervistavad-omadused