Miks Aloe Vera?

Kõik me mäletame aaloed, mis kasvas vanaemal aknalaual. Tegemist on puis-aaloega, millel on samuti tervendavad omadused. Kosmeetikatööstuses kasutatakse aga enamjaolt Aloe Barbadensist, ehk Aloe Vera`t. Aloe Vera ekstrakt sai esmalt tuntuks kui naha kiire tervendaja.

Aaloele omistatakse ka teisi omadusi: kollageeni taastavaid, põletusi ravivaid ning kortsude teket ärahoidvaid omadusi. Aaloe on võimas mürkide neutraliseerija, antiseptik ning närvisüsteemi toniseerija. Aaloed kasutatakse nii kosmeetikas kui ka ravimitööstuses.

Tegelikult on aaloeliike mitusada, nendest parimate tervendavate omadustega on Aloe Barbadensis Miller, mis on pärit Barbadoselt ja mida me kutsume Aloe Veraks ehk Harilikuks  aaloeks.  Aaloe liiginimi tuleneb aga araabiakeelsest sõnast alloch, millega kutsuti aaloelehtedest erituvat kibedamaitselist mahla. Aaloe ajalugu on väga väärikas. Sajad inimpõlved enne meidki mõistsid imepärase Aloe Vera toimet, näiteks Kleopatra ja Nofretete buduaaris oli aaloe alalisel kohal, Egiptuses kasutati aaloed ka muumiate balsameerimisel, venelased pidasid teda surematuse taimeks, hiinlased, hindud ja vanad indiaanihõimud igavese nooruse lätteks ning mitmed Aafrika rahvad nimetavad aaloed tänini õnnetoovaks taimeks. Sakslaste juures sai aaloe haavarohuna nime „kokkukasvatav kaktus“, kuid aaloe hea mõju inimesele pole sellega kaugeltki lõppenud.

Aaloe geeli kasutatakse mitmesuguste nahaprobleemide korral. Kõige paremini sobib see kergete nahapõletuste, psoriaasi, akne ja muude nahaprobleemide puhul. Geeli kasutatakse ka veenilaiendite raviks kuna aaloe parandab vereringet ja on põletikuvastane.

Aaloed kasutatakse ka seespidiselt, näiteks joogina. Uuringutulemused on näidanud, et aaloe mahl sobib väga hästi inimestele, kes põevad eri tüüpi diabeeti, artriiti ja neile, kellel on maohaavandid.

Päikesepõletuse või kerge põletuse korral aseta kahjustatud kohale aaloe geeli kompress. Aaloe geel leevendab kiiresti valu, niisutab suurepäraselt nahka ja takistab mikroobide haava tungimist.

Kui põed psoriaasi, sobib aaloe geel väga hästi nahaärrituse leevendamiseks ja naha pehmendamiseks. Uuringud on näidanud, et psoriaasi põdev inimene saab igapäevase aaloe kasutamise abil parandada nahakahjustusi kuni 85% ulatuses.

Tänapäeva teismeliste peamine nahaprobleem on ilmselt akne. Aaloe ekstraktidega akne ravimise tõhusus on märkimisväärne peaaegu kõigil juhtudel.

Tagasi avalehele!