Kirjeldus
Vananemisilmingute suurim vaenlane.
Kollageen on kudede ühendamisel väga oluline valk, mis moodustab kuni 70% selle massist.
Inimkeha on võimeline tootma vähemalt 28 erinevat tüüpi kollageeni, kuid just I ja III tüüpi kollageen on oluline tervise ja naha kauni väljanägemise jaoks. Naha elastsuse säilitamine on ülioluline, nii et igasugune kollageeni koguse vähenemine mõjutab kortsude teket, naha tugevuse kaotust ja naha hüdratatsiooni taset.
Kollageeni regenereerimisvõime väheneb koos vanusega.
Kollageen on struktuurvalk, mis moodustub naha dermise kihis spetsiaalsetes rakkudes, mida nimetatakse fibroblastideks. Fibroblastid toodavad ka muid struktuurielemente, sh elastiini ja hüaluroonhapet.
Nii kollageeni moodustumine kui ka lagunemine toimub dermises. Ensüümid vastutavad leviku eest, samal ajal kui kollageen parandab ja asendab hävinud rakke või ehitab kogu meie elu uusi rakustruktuure.
Aastatega muutuvad aktiivsemad ensüümid, mis esindavad kollageeni jaotumist ja fibroblastide tootmine kollageeni enda tootmises väheneb. Selle tulemusel on nahal 80-aastaselt neli korda rohkem kahjustatud kollageeni kui 21-30-aastasel nahal.
Kollageeni peptiidid stimuleerivad nahka tootma rohkem kollageeni.
Kollageeni peptiidid on kergesti seeditavad valgud. Inimese seedesüsteem ei imendu neid valke kiiresti, nii et ainult nende ensümaatiline jaotumine väikesteks peptiidideks on garantii, et organism saab neid hõlpsasti omastada.
Intsensoni kollageenitoodetes olevad kollageenipeptiidid on organismile väga hõlpsasti seeditavad ja omastatavad.
Kollageenipeptiidid stimuleerivad keha fibroblastide aktiveerimisega oma kollageeni tootma.
Päevas 2,5–10 g kollageenpeptiidide tarbimine 4–12 nädala jooksul mõjutab positiivselt naha hüdratsiooni, elastsust, kortsude silumist ja naha tugevust.
Toiteväärtus 100g % RWS * 100g juures
Energiaväärtus 1502 kJ / 359 kcal 18%
Rasv, sealhulgas: 0g 0%
– küllastunud rasvhapped 0g 0%
Süsivesikud, sealhulgas: 0g 0%
– suhkrud 0g 0%
Kiud 0g 0%
Valk 90g 180%
Sool 2g 33%
% RWS * Keskmine täiskasvanu tarbimisväärtus (8400 kJ / 2000 kcal)