👍 Millise Olivolio Botanics sarja šampoon valida?

 
Algselt pesti juukseid Indias massaažiõliga, seega šampooni sünnikoduks on India. Sõna šampoon pärineb hindi sõna champna (चम्पु), mis tähendab masseerimist.
 
Teen väikese ülevaate meie šampoonidest ja seda vastavalt oma kogemusele.
Kõik meie šampoonid on kõikidele juuksetüüpidele, siiski on nad erinevad.
 

Minul on tugevalt (ja juba üle 30 aasta) blondeeritud/värvitud juuksed. Elu jooksul olen teinud erinevaid keemiakatseid oma juustega (blondeeritud juustesse keemilised lokid, värvinud juuksed sitikmustaks ja siis tagasi heledaks jne), nii et tegemist on tugevalt kahjustatud ja väga karedate juustega, kuid siiski on neid veel paras pahmakas alles.
 
Vaieldamatult praeguseks minu lemmik, mineraaliderikas, toitev. Muudab minu karedad juuksed pehmeks. Ma olen alati kasutanud palsamit ja tulihingeliselt väitnud, et ilma palsamita mina elada ei saa 🙂 Ja nüüd selgus, et saan ning juuksed väga hästi kammitavad kailma palsamit kasutamata.
Kahtlemata üks kuumemaid müügiartikleid ja ka minu vaieldamatu lemmik enne vulkaanilise tuhaga šampooni proovimist. Muudab juuksed hästi kammitavaks, toidab ja niisutab. Mina kasutan peale šampooni ka palsamit.
NB! Kas Sa teadsid, et Kleopatra näomask koosnes krokodilli sõnnikust, eeslipiimast ja meest.
Mineraaliderikas, toidab ja niisutab. See šampoon ei sobi tugevalt töödeldud juuksele. Kui Sa oled nagu minagi oma elu jooksul viinud oma juuste peal läbi kõik keemilised katsed, siis vali teine šampoon.
Väga hea talvine šampoon, männiokka lõhnaga. Toidab sügavuti. Peale pesu minu juuksed tavaliselt lendlevad nagu oleksin just elektrilöögi saanud. Peale mastiksiõliga šampooniga pesu juuksed ei “lendle”.
Toidab ja niisutab. Klassikaline šampoon, sobib kahjustatud juustele ja ka väljalangevatele juustele.
Toidab, niisutab, kaitseb kahjulike keskkonnamõjuda eest. Muudab juuksed pehmeks, kasutan ilma palsamita. Vulkaanilise tuhaga šampooniga võrreldes siiski nii pehmeks juukseid ei tee. Väga hea värske lõhnaga (lõhn on kindlasti lemmik).
 
NB! Mõnel sarjal ei ole palsamit, aga kuna kõikide sarjade baaskomponendiks on neitsioliiviõli, siis saab erinevaid sarjade šampoone, palsameid ja juuksemaske omavahel kombineerida. Või kasutada hoopis Santorini vulkaanilise tuhaga või argaaniaõliga juuksemaski.